
Ползите от изкуствения интелект
Изкуственият интелект (AI) и машинното обучение в момента са двете иновации, които доминират, както на технологичната, така на бизнес сцената. Освен това и двете носят безброй възможности и за потребителите, и за компаниите. AI има все повече приложения – от интелигентните домове до автономните превозни средства.
AI може ефективно да следи за заплахи

AI има потенциала да идентифицира заплахи, които при други обстоятелства ще бъдат пропуснати. За съжаление, днес непрекъснато се появяват все повече нови атаки, които поставят в опасност сигурността. Именно и затова системите с изкуствен интелект се оказват толкова полезни. Те могат незабавно да забелязват признаците за сериозни заплахи сред огромното количество данни и да виждат моделите сред много фактори. Освен това AI може да събира и анализира данни, да сканира код за уязвими места или грешки и да използва исторически данни за автоматично адаптиране към променящата се среда.
Улеснява работата с данните

Изкуственият интелект може да има спомагателна роля и да улеснява значително работата, свързана със сигурността и управлението на данни. Повечето ИТ специалисти са изправени пред едни и същи предизвикателства и не е трудно да се разбере колко се е променила работата им с непрекъснато увеличаващото се количество данни, които се създават – както физически, така и виртуални. Способността на изкуствения интелект да се справя с такъв огромен обем от информация е незаменимо предимство за всички, работещи в сферата.
Може да разработят системи с ИИ, които са от полза за хората, предприятията и правителствата.
- Граждани: По-добро здравеопазване, по-безопасен и по-чист транспорт и по-качествени обществени услуги
- Предприятия: Иновативни продукти и услуги, например в енергетиката, сигурността и здравеопазването; по-висока производителност и по-ефективно производство
- Правителства: По-евтини и по-устойчиви услуги, например в областта на транспорта, енергетиката и управлението на отпадъци.
Изкуственият интелект става все по-достъпен
Само преди няколко години разработването на AI технологиите изискваше сериозни познания в областта на инженерството и науката за данните. Днес много по-лесно може да се получи достъп в индустрията. Инструментите за разработване на изкуствен интелект, програмите за обучение и по-постижими кариерни цели сега дават възможност и на кадрите без техническо образование да навлязат в тази някога недосегаема сфера.